052-8582071 

מדוע חשוב להשתתף בקורס הכנה ללידה? 

 הנה עומד להסתיים ההריון. עברתם בשלום את בדיקות ההריון, והנה פתאום העתיד עומד מולכם. אם עד עכשיו הכל היה דמיון רחוק ומופשט, הבטן הגדולה, תנועות העובר הברורות ותגובות הסביבה יגרמו לכם לפתע להבין כי בין אם תרצו ובין אם לא – הלידה, ועמה ההורות – קרבה. יתכן שאתם תוהים אם שווה בכלל,בלוח הזמנים העמוס שלכם, בין הריצות והחיפושים לקניית ציוד לתינוק, ושאר התארגנויות לקראת בוא התינוק, להשקיע זמן וכסף בהשתתפות בקורס הכנה ללידה.

גם יולדת שלא קבלה כל הדרכה לקראת הלידה, תגלה שגופה נענה לה באורח טבעי. אך הכנה ללידה תסייע לך לדעת יותר על גופך והתהליכים המתרחשים בו לקראת ובמהלך הלידה, להכין את עצמך להתמודדות עם כאב הצירים במקום להיאבק בהם, לדעת כיצד להגיע להרפיה מהירה וקלה יותר גם במהלך הצירים וכיצד לסייע לגופך ולתהליך הלידה להתפתח בקלות ובטבעיות. מעבר לשאיפה שהלידה תסתיים באם ותינוק בריאים, יולדות רבות מעוניינות כיום גם בחוויית לידה טובה עבורן ועבור בן זוגן, חווייה שהן יקחו שותפות פעילה ומלאה בה.

אז מדוע חשוב להשתתף בקורס הכנה ללידה?

ההשתתפות בקורס הכנה ללידה תסייע לנו להגיע רגועים יותר ללידה: ידע הוא כוח. כשאתם יודעים לקראת מה אתם הולכים, ומה עומד לפניכם זה נותן מימד של בטחון בקורס הכנה ללידה תלמדו על ההאנטומיה ופיזיולוגיה של הלידה, על הסימנים המבשרים לידה ועל השפה שתשמעו בחדר הלידה. השתתפות בקורס הכנה ללידה תסייע לך לחזק את אמונך בגופך, לתת לך את ההבנה שיש בידך את הזכות והכוח לבחור. בקורס הכנה ללידה טוב תלמדו על כל האפשרויות העומדות בפניכם במהלך הלידה, תבינו את השפה המקצועית של הצוות, כך שתוכלו לתקשר עם הצוות, לקבל אפשרויות שונות ולבחור מה נכון עבורכם - לחוויית הלידה שלכם , כך שלמעשה תהיו שותפים מלאים בתהליך הלידה. כל אלה יעניקו לכם תחושת שליטה שתפחית את החרדה והפחד ותאפשר לך להתמודד עם כאב הלידה ביתר קלות.

בקורס הכנה ללידה תתכוננו גם באופן פיזי ממש ללידה – תלמדו כיצד להיעזר בנשימה להקלת הכאב, הרפיה, וקידום תהליך הלידה. בקורס יתאפשר לכם להתנסות ולהתאמן בתנוחות ובתנועות שיוכלו במהלך הלידה להקל באופן משמעותי את ההתמודדות עם הצירים וכן לקדם את הלידה באופן טבעי יותר, וכן בתנוחות בהן תוכלו להשתמש בשעת צירי הלחץ ולידת התינוק עצמו. עוד תלמדו בקורס ההכנה ללידה על שלב הלחיצות עצמו וכיצד ללחוץ על מנת למזער את הנזק האפשרי לרצפת האגן.

גם לך, בן הזוג, תסייע ההשתתפות בקורס הכנה ללידה להגיע ללידה רגוע יותר.בקורס הכנה ללידה תלמד אילו תפקידים חשובים שמורים לך כמלווה העיקרי של בת זוגך, בין אם תהיה בחדר מלווה נוספת כדולה ובין אם לא. אין ספק שזה לא פשוט לראות אדם אהוב בשעת סבל, הקורס יתן לך כלים משמעותיים לסייע לזוגתך ולהבין מה קורה בכל שלב ושלב. באמצעות המידע שתקבלו בקורס ההכנה ללידה תוכלו לתאם ציפיות לקראת הלידה כך שתוכל להיות מלווה תומך ואפקטיבי לתהליך הלידה.

יותר מכל אלה, חשוב לזכור, שהחיים מתחילים לאחר הלידה. אני רואה בהכנה לקראת ההורות הראשונית חלק חשוב ובלתי נפרד מקורס הכנה ללידה. עבור זוגות רבים. התינוק שלהם הוא התינוק הראשון שהם נדרשים להתמודד אתו, וכידוע תינוקות לא מגיעים עם מדריך הפעלה... קורס הכנה ללידה הכולל סדנת הכנה להנקה (רצוי על ידי יועצת הנקה מנוסה) , מידע רב וטיפים על הטיפול בתינוק בימים והשבועות הראשונים לחייו וההסתגלות הראשונית למעבר מחיים כזוג למשפחה של ממש יעניק לכם התחלה חלקה ורגועה יותר. 

כיצד לבחור קורס הכנה ללידה?

קורס הכנה ללידה בהדרכתי

childbirth education classes in Israel