052-8582071 

להיות דולה - ריכוז מאמרים וטיפים לדולות, דולות פוסט פארטום ונשות מקצוע

להלן ריכוז טיפים ומאמרים העוסקים בנושאי הריון לידה והורות המיועדים לנשות מקצוע בתחומי ההריון הלידה וההורות ובמיוחד דולות ודולות פוסט פרטום


כל מה שאשה צריכה בשביל חוויית לידה טובה

מה אשה צריכה בשביל חוויית לידה טובה? אנחנו מתכוננות המון ללידה. קוראות באינטרנט ובספרים, מדברות עם חברות, משתתפות בקורס הכנה ללידה (/birth_classes), ודואגות לתמיכה מתאימה בלידה, אולי אפילו דולה (/dula) או מיילדת פרטית. הרבה מאיתנו מגיעות ללידה עם פנטזיה, תוכנית לידה (/articles_blog/birth_plan), סוג של תכנון על איך ייראו הדברים ואיך נרגיש. ברוב רובם של המקרים – הלידה לא ממש מקשיבה לתכנונים שלנו... אז מה אפשר לעשות? מה חשוב שיהיה לך בלידה כדי שבכל זאת החוויה הזו תעבור כחוויה טובה ..

טיפים למניעת חתך חיץ – אפיזיוטומיה

טיפים למניעת חתך חיץ – אפיזיוטומיה חתך חיץ או אפיזיוטומיה הוא חתך הנעשה על ידי המיילדת או הרופא באיזור הפרינאום – הרקמה הרכה הנמצאת בין הנרתיק לפי הטבעת. זוהי פעולה המבוצעת במהלך השלב השני בלידה (שלב הלחיצות), במטרה להרחיב את פתח הנרתיק ולאפשר יציאה מהירה יותר של התינוק או למנוע היווצרות קרעים משמעותיים. אם בעבר - במיוחד בלידות ראשונות - ביצוע חתך חיץ היה פרוצדורה רפואית שגרתית, כיום – בעקבות מחקרים מעודכנים – הוא מבוצע הרבה פחות. המלצת ארגון הבריאות הבינ"ל כיום ..

8 טיפים ללידה שמתחילה באשפוז במחלקה

עבור רוב הנשים, הכי נעים להתחיל את תהליך הלידה עם צירים בבית. בסביבה הטבעית שלך הכי פשוט למצוא איך לנוח, להרפות, להרגע ולהתמודד עם הצירים בדרכים הנוחות והנעימות ביותר תוך אינטימיות מירבית עם המלווים שלך . אין ספק שזה מאפשר ל"בועת האוקסיטוצין" לעטוף אותך בצורה המוצלחת ביותר ולהבטיח זרימה טובה של הורמוני הלידה. עם זאת, לא בכל לידה זה מתאפשר. יש נשים שמתאשפזות עם ירידת מים ללא צירים, יש שמקבלות השראת לידה (זירוז) מסיבה זו או אחרת, ויש שמתאשפזות מסיבות אחרות. עבור נשים אלה, השלב הראשון בלידה & ..

6 טיפים לצילום הלידה

יש רגעים בחיים, שחשוב להנציח וחבל לפספס. אחד מהם הוא לידת התינוק שלכם. צלמת לידה מקצועית, הדולה שלכם, המלווים האחרים או אפילו אתם בעצמכם יכולים לתעד את החוויה הבלתי נשכחת הזו. בקשתי מדבורי אקשטיין – צלמת הריון, לידה וניו בורן – להכין עבורכם טיפים שיסייעו לכם להבטיח תיעוד לידה מוצלח: 1. אין ספק שגם מצלמה איכותית בנייד תעשה את העבודה, אבל אם תכננתם לרכוש או לשדרג את המצלמה המשפחתית – זה הזמן. יהיו לכם המון הזדמנויות מרגשות להשתמש בה עם התוספת ה ..

הסוד של הדולה ללידה טובה

לקח לי די הרבה זמן להחליט לחשוף פה את הסוד הזה, שבדרך כלל אני משתפת רק זוגות שאני מלמדת בקורס הכנה ללידה (/birth_classes) או מלווה בתפקיד דולה (/דולה/שירותי-דולה). לאורך כמעט 12 שנים שאני עובדת כדולה (/dula), לקח לי זמן להבין שהשלב הראשון של הלידה דורש בדיוק ההיפך מכל מה שאנחנו רואים קוראים ולומדים על לידה, ושהזוגות שמקשיבים לסוד הזה – מצליחים בדר"כ ליצור לעצמם חווית לידה טובה ומרגשת. קחו לדוגמא את א', שילדה רק השבוע לידה ראשונה, והגיעה למיון יולדות 5 שעות אחרי שהתחילו הצירים עם  ..

9 טיפים שיסייעו לך לקדם לידה שנתקעה

תהליך הלידה. משהתחיל – יש לו רק מטרה אחת: להסתיים, עם אמא בריאה, תינוק בריא ו... רצוי גם עם חוויה טובה לכל הנוגעים בדבר. ברוב המקרים, אם לא נפריע, תהליך הלידה יתקדם מעצמו, בקצב שלו. עם זאת, כשאנו יולדות בבית חולים נכנסים שיקולים נוספים לחישוב וההתנהלות הרפואית היא בהתאם לקצב בו מצופה שהלידה תתקדם. אם נראה שהלידה לא מתקדמת, או "נתקעת", יכולות להיות לכך סיבות שונות. אספתי כאן כמה רעיונות ששווה לנסות, כל עוד הכל תקין והצוות הרפואי מאפשר זאת: 1. לחשוב כמו הורים – "מתי אני א ..

אל תפריעו לאמא ולתינוק אחרי הלידה!!

7 סיבות חשובות לא להפריע לאם ולתינוק בשעה הראשונה לאחר הלידה הטיפול בתינוקך ברגעים הראשונים שלאחר הלידה משפיע על חוויית המעבר שלו מהרחם לחיים שבחוץ. להפרדה השגרתית הנהוגה ברוב בתי היולדות בארץ לטובת ניקוי, שקילה, בדיקות וכו' במקום לאפשר מגע עור לעור בין האם לתינוקה השפעה קריטית ביותר. מאחר ופרוצדורות אילו אינן באמת הכרחיות לרווחת האם או התינוק , ברור כי אין בעיה אמיתית עם דחייתן מעבר לשעה הראשונה שלאחר הלידה. אם אין סיבה רפואית לכך, חשוב שבתי היולדות יעשו כל מאמץ לאפשר זמן ללא הפרעה לאם ..

מהן תופעות הלוואי והסכנות בהרדמה אפידורלית

מהן תופעות הלוואי והסכנות בהרדמה אפידורלית לאם ולעובר? את מתכננת לקחת אפידורל בלידה? את לא היחידה. יותר משבעים אחוזים מהנשים בארץ מקבלות אפידורל בלידה , מה שהופך אותו לפרוצדורה נפוצה ובטוחה יחסית. הן חוות לידה ללא כאב ובכל זאת מסוגלות לקחת חלק בחוויה ולהשתתף באופן פעיל בתהליך. עם זאת, אני מאמינה שחשוב לדעת את היתרונות והחסרונות של כל הליך רפואי לפני שנבחר בו ולכן אספתי עבורך מידע על הבעיות האפשריות הקשורות באפידורל, כך שתוכלי לעשות החלטה משוכלת. 1. תופעת הלוואי הנפוצה בי ..

דולה_טיפ0054: 10 דברים שיעזרו לך לתמוך באשה בלידה

תמיכה בלידה - 10 דולה_טיפ שיעזרו לך לתמוך בה בלידה בן זוג (/articles_blog/birth_partner), אמא, חברה או דולה (/dula) חדשה - התבקשת ללוות אשה בלידה? אני מקווה שברור לך לאיזה כבוד זכית. לתמיכה בלידה השפעה רבה על התקדמות הלידה ועל החווייה של היולדת, אותה היא תזכור כל חייה. הנה 10 טיפים שיסייעו לך לתמוך ביולדת בצורה המוצלחת ביותר. דולה_טיפ #1 : להבין מהו באמת תפקידך חשוב להבין שהסיבה לכך שאשה מבקשת תמיכה בלידה היא שהיא רוצה מישהו שיהיה אתה בזמן שהיא פגיעה וזקוקה לתמיכה. היא לא זקוקה ..

סימנים להתקדמות הלידה | התקדמות פתיחה

איך לדעת שהלידה מתקדמת בלי בדיקות פתיחה כבר לקראת סוף ההריון, מתעוררת אצל נשים רבות השאלה "כמה פתיחה יש לי"? איך אדע שאני מתקדמת (/Tips/doula_tip0019)? ו"מתי כדאי לצאת לבית היולדות (/articles_blog/labor_signs) ... אפשר כמובן להגיע לרופא או למוקד ולבקש שיבצעו בדיקת פתיחה וגינלית, אבל חשוב לדעת שלבדיקה הואגינלית יש חסרונות: 1. במיוחד בשלבי הלידה המוקדמים (/Tips/doula_tip0039), כאשר צוואר הרחם עדיין אחורי , בדיקת הפתיחה הוואגינלית עשויה להיות כואבת מאד, או לפחות לא נעימה בכלל. ניתן ..

דולה_טיפ0032 : לפני כל טיפול או התערבות בלידה

התערבויות בלידה על מנת להיות שותפים בטיפול בך ובתינוקך במהלך הלידה, מציעה פני סימקין לוודא, שלפני כל טיפול או התערבות רפואית תקבלו תשובות לשאלות הבאות: 1. מהי הבעיה? מדוע זו בעיה? כמה רצינית היא? כמה דחוף שנתחיל לטפל בה? 2. תארו את הטיפול: איך הוא מבוצע? מה הסיכוי שהטיפול יאתר או יפתור את הבעיה? 3. אם הטיפול לא יצליח, מה הצעדים הבאים? 4. האם יש סיכונים או תופעות לוואי לטיפול המוצע? 5. האם יש אפשרויות חלופיות? (כולל להמתין ולא לעשות כלום?) 6. חזרו על שאלות 2-4 ..

להיות דולה

להיות דולה (http://www.ravitstern.co.il/dula) כמעט אין יום שאני לא נשאלת איך זה להיות דולה (http://www.ravitstern.co.il/%D7%93%D7%95%D7%9C%D7%94/%D7%93%D7%95%D7%9C%D7%94), אם כדאי להיות ואיפה לומדים להיות דולה? אז לכל אלה שרוצות, חושבות או מתלבטות אם להיות דולה, החלטתי במקום לנסות להסביר הסברים טכניים, פשוט להעלות על הכתב תיאור של יום מהחיים של דולה. ממש מהזמן האחרון, אתם מוזמנים להתרשם... שבת. שש לפנות בוקר, הכל מוכן לקראת האורחים שאמורים להגיע בצהריים לחגוג את יום ההולדת  ..