052-8582071 

הכנה ללידה

הכנסי לקרוא #דולה_טיפ ומאמרים בנושא לידה והכנה ללידה שיסייעו לך להגיע לחוויית לידה טובה10 שאלות נפוצות על לידה

לא משנה מאיפה את, לא משנה בת כמה את, לא משנה איזו לידה את מתכננת , סביר להניח שאת חוששת מאותם דברים ושיש לך בדיוק את אותן שאלות על ההריון והלידה ששמעתי כבר עשרות ומאות פעמים מנשים שהדרכתי בקורס הכנה ללידה , שעניתי להן בפורומים שונים ובקבוצות פייסבוק ושליוויתי כדולה. לכן, אספתי עבורך את עשר השאלות הכי נפוצות על הריון ולידה וכמובן – את התשובות להן... כמה זמן אורכת לידה? יש טווח רחב מאד לאורך הלידה. נכון להיום חדרי הלידה עדיין מתבססים על סטטיסטיקות ממחקר שנערך בשנות החמישים של המאה ..

למה לזרוק זהב?

ילדת. ההתרגשות בשיאה, אולי גם קצת דמעות נשפכות, ההורמונים משתוללים ותינוקך שאך זה יצא לאויר העולם מונח עלייך – עדיין כחלחל, מלא בוורניקס, בוכה, או אולי נרגע כשהוא מרגיש את חום גופך ושומע את הלמות ליבך. את אולי מתפתה להרים אותו ולראות איך הוא נראה, למי הוא דומה ובכלל – מה זה הקסם הזה שגדל בתוכך במשך תשעה חודשים תמימים, אבל רגע... הוא עדיין מחובר לחבל הטבור – מחובר לשיליה שעדיין בתוכך. עד לפני שנים ספורות, הצוות הרפואי מיהר להפריד בין האם לתינוק מחשש שהילוד יתקשה לפר ..

לא תאמינו מי עשה לי חשק ללדת שוב

מאז שאני דולה (/dula), ולאורך השנים בהן אני מלווה לידות, זכיתי ללוות לידות שונות ומגוונות בכל בתי היולדות באיזור השרון והשפלה. לאורך השנים היו שינויים, שיפוצים, פתיחה וסגירה של חדרים טבעיים, וגם שינויי נהלים בהתאם לצרכים שהביעו יולדות עם הזמן. כשזוג לקראת לידה שואל אותי "איפה ללדת?" אני מבקשת מהם להתחיל ברשימת העדיפויות והרצונות שלהם – זה יכול להיות עניין של תנאים פיזים כמו קרבה, מקלחת או מלונית, וזה יכול להיות עניין של גישה ללידה, אווירה, וסטנדרטים של טיפול באם או ביילוד. בתי הי ..

לא תאמינו מי עשה לי חשק ללדת שוב

מאז שאני דולה (/dula), ולאורך השנים בהן אני מלווה לידות, זכיתי ללוות לידות שונות ומגוונות בכל בתי היולדות באיזור השרון והשפלה. לאורך השנים היו שינויים, שיפוצים, פתיחה וסגירה של חדרים טבעיים, וגם שינויי נהלים בהתאם לצרכים שהביעו יולדות עם הזמן. כשזוג לקראת לידה שואל אותי "איפה ללדת?" אני מבקשת מהם להתחיל ברשימת העדיפויות והרצונות שלהם – זה יכול להיות עניין של תנאים פיזים כמו קרבה, מקלחת או מלונית, וזה יכול להיות עניין של גישה ללידה, אווירה, וסטנדרטים של טיפול באם או ביילוד. בתי הי ..

9 סיבות למה לא להביא את אמא ללידה (ו5 סיבות למה כן)

לאורך שנים של הכנה וליווי זוגות ללידה, גיליתי שאחת הסיבות הנפוצות לריבים בין בני הזוג ובכלל במשפחה לקראת הלידה היא השאלה האם להביא את אמא לחדר לידה? האם ליידע את ההורים בכלל? ואם כן מתי? לטובת שלום בית, אספתי עבורכם מגוון סיבות שהעלו בפני זוגות שהתנסו בדילמה בעבר: למה לא להביא את אמא ללידה? 1. כי היא ילדה בלי אפידורל ואת רוצה אפידורל: "בזמני לא היו אפשרויות אחרות וילדתי בלי בעיה, אתן פשוט מפונקות!" – אם זה סגנון הדברים שאת שומעת מאמא שלך, והיא מתקשה להבין את העובדה שיש ל ..

לא תאמינו מה האבא הזה חושב שמגיע לו!

לא תאמינו מה האבא הזה חושב שמגיע לו! את עמרי אימבר חלפין הכרתי בזכות היותו אב. ואב פעיל מאד. אני שמחה לארח בבלוג שלי פוסט שלו על לידה, הורות, אבהות ואפס הפרדה (/articles_blog/zero_seperation): ברכותיי עולם! הגעת למסקנה שתינוקות בני יומם צריכים את ההורים שלהם באופן צמוד! אנחנו שמחים שהצלחת להשלים את המסקנות שאיבדת איפה שהוא בשנת 10,000 לפנה"ס. אבל הי, עכשיו שאתה כבר כאן, לא נתקטנן איתך על כל מיני עניינים כמו לשים תינוקות שהרגע נולדו מתחת לפלורסנטים במשך שעות וללמד א ..

למה אבא צריך אפס הפרדה

תשעת חודשי ההריון עוברים על בן הזוג שלך בדיוק כמו עלייך. נכון – הוא לא סוחב בטן, ובדר"כ גם לא נהנה ממגוון תופעות הלוואי ההריוניות, אבל בדרכו שלו הוא מתחבר לעובר שבבטן, לאבהות שלו ולרצון וליכולת שלו לתמוך ולהיות שם עבורך ועבור התינוק. שנים של שינוי יצרו כבר מצב קיים בו אנחנו מצפות מבני הזוג שלנו להיות חלק פעיל מתהליך הלידה: להיכנס אתנו לחדר הלידה, לעסות אותנו, לנשום אתנו ולעשות אתנו החלטות לאורך תהליך הלידה. בין אם יש או אין דולה (/dula)או מלווים אחרים הלוקחים חלק בתהליך – ..

כל מה שאשה צריכה בשביל חוויית לידה טובה

מה אשה צריכה בשביל חוויית לידה טובה? אנחנו מתכוננות המון ללידה. קוראות באינטרנט ובספרים, מדברות עם חברות, משתתפות בקורס הכנה ללידה (/birth_classes), ודואגות לתמיכה מתאימה בלידה, אולי אפילו דולה (/dula) או מיילדת פרטית. הרבה מאיתנו מגיעות ללידה עם פנטזיה, תוכנית לידה (/articles_blog/birth_plan), סוג של תכנון על איך ייראו הדברים ואיך נרגיש. ברוב רובם של המקרים – הלידה לא ממש מקשיבה לתכנונים שלנו... אז מה אפשר לעשות? מה חשוב שיהיה לך בלידה כדי שבכל זאת החוויה הזו תעבור כחוויה טובה ..

טיפים למניעת חתך חיץ – אפיזיוטומיה

טיפים למניעת חתך חיץ – אפיזיוטומיה חתך חיץ או אפיזיוטומיה הוא חתך הנעשה על ידי המיילדת או הרופא באיזור הפרינאום – הרקמה הרכה הנמצאת בין הנרתיק לפי הטבעת. זוהי פעולה המבוצעת במהלך השלב השני בלידה (שלב הלחיצות), במטרה להרחיב את פתח הנרתיק ולאפשר יציאה מהירה יותר של התינוק או למנוע היווצרות קרעים משמעותיים. אם בעבר - במיוחד בלידות ראשונות - ביצוע חתך חיץ היה פרוצדורה רפואית שגרתית, כיום – בעקבות מחקרים מעודכנים – הוא מבוצע הרבה פחות. המלצת ארגון הבריאות הבינ"ל כיום ..

סיפור של לידה

יום שלישי, 8:40 בבוקר. הוא כבר יהיה יליד דצמבר, ילד חורף רשמי. אתמול איימו עלינו במיון שבקרוב נצטרך לקבל זירוז אם שום דבר לא יתקדם. כנראה שהגוזל, כמו אמא שלו, עובד טוב תחת לחץ - לילה אחד התרגל לרעיון, והנה הבוקר, בעוד אמא שלו מעירה בנשיקה את אבא, שלולית קטנטנה זולגת ממנה. כזו שמשאירה מקום לספק: שתן? מי שפיר? הריח לא חד משמעי. אמא מתחילה להתרגש. אבא מרחרח וקובע: פיפי. מה הוא מבין. כמה דקות אחר כך אמא שוב דולפת. היא כבר בטוחה. נכנסת למקלחת ומצווה על אבא - "תתקשר לרוית (/nice_to_meet ..

8 טיפים ללידה שמתחילה באשפוז במחלקה

עבור רוב הנשים, הכי נעים להתחיל את תהליך הלידה עם צירים בבית. בסביבה הטבעית שלך הכי פשוט למצוא איך לנוח, להרפות, להרגע ולהתמודד עם הצירים בדרכים הנוחות והנעימות ביותר תוך אינטימיות מירבית עם המלווים שלך . אין ספק שזה מאפשר ל"בועת האוקסיטוצין" לעטוף אותך בצורה המוצלחת ביותר ולהבטיח זרימה טובה של הורמוני הלידה. עם זאת, לא בכל לידה זה מתאפשר. יש נשים שמתאשפזות עם ירידת מים ללא צירים, יש שמקבלות השראת לידה (זירוז) מסיבה זו או אחרת, ויש שמתאשפזות מסיבות אחרות. עבור נשים אלה, השלב הראשון בלידה & ..

הסוד של הדולה ללידה טובה

לקח לי די הרבה זמן להחליט לחשוף פה את הסוד הזה, שבדרך כלל אני משתפת רק זוגות שאני מלמדת בקורס הכנה ללידה (/birth_classes) או מלווה בתפקיד דולה (/דולה/שירותי-דולה). לאורך כמעט 12 שנים שאני עובדת כדולה (/dula), לקח לי זמן להבין שהשלב הראשון של הלידה דורש בדיוק ההיפך מכל מה שאנחנו רואים קוראים ולומדים על לידה, ושהזוגות שמקשיבים לסוד הזה – מצליחים בדר"כ ליצור לעצמם חווית לידה טובה ומרגשת. קחו לדוגמא את א', שילדה רק השבוע לידה ראשונה, והגיעה למיון יולדות 5 שעות אחרי שהתחילו הצירים עם  ..

9 טיפים שיסייעו לך לקדם לידה שנתקעה

תהליך הלידה. משהתחיל – יש לו רק מטרה אחת: להסתיים, עם אמא בריאה, תינוק בריא ו... רצוי גם עם חוויה טובה לכל הנוגעים בדבר. ברוב המקרים, אם לא נפריע, תהליך הלידה יתקדם מעצמו, בקצב שלו. עם זאת, כשאנו יולדות בבית חולים נכנסים שיקולים נוספים לחישוב וההתנהלות הרפואית היא בהתאם לקצב בו מצופה שהלידה תתקדם. אם נראה שהלידה לא מתקדמת, או "נתקעת", יכולות להיות לכך סיבות שונות. אספתי כאן כמה רעיונות ששווה לנסות, כל עוד הכל תקין והצוות הרפואי מאפשר זאת: 1. לחשוב כמו הורים – "מתי אני א ..

איך זה ללדת עם דולה? סיפור לידה

סיפור הלידה של יעל לאחר כמה ימי תיסכול שבהם היו צירים לא יעילים, לחץ מהרופאים לזירוז (בגלל סכרת קלה), ניסיונות לזירוז טבעי, נולד הנסיך שלנו בשבוע 40+4 ביום חמישי, בשעה 8:15, בתאריך היפה 15.10.15. ביום רביעי בערב תכננתי שבחמישי אבקש זירוז (/articles_blog/induction)מאחר ובאמת שום דבר לא התקדם לכיוון, אומנם היו התקשויות בטן ומעט כאבי גב תחתון, אך שום דבר לא היה באמת אפקטיבי. בערב הייתי במצב רוח טוב ואמרתי לעצמי שכדאי לי לנסות ביתר ריכוז את הדימיון המודרך יחד עם עיסוי פטמות. אז אחרי  ..

אל תפריעו לאמא ולתינוק אחרי הלידה!!

7 סיבות חשובות לא להפריע לאם ולתינוק בשעה הראשונה לאחר הלידה הטיפול בתינוקך ברגעים הראשונים שלאחר הלידה משפיע על חוויית המעבר שלו מהרחם לחיים שבחוץ. להפרדה השגרתית הנהוגה ברוב בתי היולדות בארץ לטובת ניקוי, שקילה, בדיקות וכו' במקום לאפשר מגע עור לעור בין האם לתינוקה השפעה קריטית ביותר. מאחר ופרוצדורות אילו אינן באמת הכרחיות לרווחת האם או התינוק , ברור כי אין בעיה אמיתית עם דחייתן מעבר לשעה הראשונה שלאחר הלידה. אם אין סיבה רפואית לכך, חשוב שבתי היולדות יעשו כל מאמץ לאפשר זמן ללא הפרעה לאם ..

דולה_טיפ :טיפים לזירוז לידה טבעי

10 טיפים להתחלת לידה באופן טבעי את מתה כבר ללדת? לוחץ לך וכבד, אולי גם כבר סובלת מצירים מדי פעם, והמתח הורג? אז בואי נתחיל מכך שאין לי באמת תשובה עבורך... הנסיון שלי לימד אותי שכשהתינוק לא מוכן לצאת – לא משנה מה תעשי, והדבר הכי נכון הוא פשוט להמשיך לנוח, להיעזר בהמון מקלחות ו.. לדבר עם התינוק שלך, שאולי יעשה לך טובה ויבוא... ובכל זאת, נשים רבות מרגישות שהן חייבות לעשות הכל כדי ללדת, במיוחד אם הן כבר הגיעו לשבוע 41 או 42 והצוות מתחיל לדבר על זירוז רפואי. אז אספתי עבורכן כמה ..

מהן תופעות הלוואי והסכנות בהרדמה אפידורלית

מהן תופעות הלוואי והסכנות בהרדמה אפידורלית לאם ולעובר? את מתכננת לקחת אפידורל בלידה? את לא היחידה. יותר משבעים אחוזים מהנשים בארץ מקבלות אפידורל בלידה , מה שהופך אותו לפרוצדורה נפוצה ובטוחה יחסית. הן חוות לידה ללא כאב ובכל זאת מסוגלות לקחת חלק בחוויה ולהשתתף באופן פעיל בתהליך. עם זאת, אני מאמינה שחשוב לדעת את היתרונות והחסרונות של כל הליך רפואי לפני שנבחר בו ולכן אספתי עבורך מידע על הבעיות האפשריות הקשורות באפידורל, כך שתוכלי לעשות החלטה משוכלת. 1. תופעת הלוואי הנפוצה בי ..

דולה_טיפ55 : בין לידה טבעית ללידה רפואית

אמא ותינוק בריאים וגם חווית לידה טובה שרשור שקראתי לאחרונה באחת מקבוצות התמיכה לקראת לידה, הזכיר לי שלידה טבעית (/Tips/natural_birth)עדיין נחשבת במקומותינו ל"טרנד" או שגעון חולף של נשים משועממות שממש נהנות מכאב. מצחיק בעיני איך מה שהיה בעבר האפשרות היחידה להביא ילדים לעולם הפך ליוצא דופן עוד יותר מניתוח קיסרי - ההליך שבזכותו הומצא המושג "יוצא דופן". אז מהי בכלל לידה טבעית? תלוי את מי שואלים. יש שיתייחסו לכל לידה בה התינוק יוצא בדרך בה הטבע תכנן שיצא כלידה טבעית, ויש שיתייחסו ללידה טבעית  ..

דולה_טיפ0054: 10 דברים שיעזרו לך לתמוך באשה בלידה

תמיכה בלידה - 10 דולה_טיפ שיעזרו לך לתמוך בה בלידה בן זוג (/articles_blog/birth_partner), אמא, חברה או דולה (/dula) חדשה - התבקשת ללוות אשה בלידה? אני מקווה שברור לך לאיזה כבוד זכית. לתמיכה בלידה השפעה רבה על התקדמות הלידה ועל החווייה של היולדת, אותה היא תזכור כל חייה. הנה 10 טיפים שיסייעו לך לתמוך ביולדת בצורה המוצלחת ביותר. דולה_טיפ #1 : להבין מהו באמת תפקידך חשוב להבין שהסיבה לכך שאשה מבקשת תמיכה בלידה היא שהיא רוצה מישהו שיהיה אתה בזמן שהיא פגיעה וזקוקה לתמיכה. היא לא זקוקה ..

דולה_טיפ0053: 10 דברים לתיק לידה

מעבר לניירת - תעודת זהות ובדיקות וכמובן את היולדת עצמה, שום דבר לא באמת חשוב, אבל הדברים הבאים בהחלט יכולים להקל את חייכם במהלך הלידה: 1. רשימת תמיכה – הכינו מראש רשימה של דברים שיוכלו לעזור לך להתמודד עם תהליך הלידה. זה יכול להיות חפצים להתמקד בהם, משפטים מחזקים ועוד דברים שתוכלו "לשלוף מהכובע" בשעת הצורך. 2. מוסיקה – באייפוד, דיסק, מחשב או סתם באייפון. אני ממליצה להכין מראש רשימת השמעה שאתם אוהבים אבל גם חיפוש בyou- tube תמיד אפשרי. עוד על מוסיקה בלידה (/articles_blog/m ..

למה לצפות כשבאים ללדת

למה לצפות כשבאים ללדת? כשהלידה מתחילה, ולא משנה באיזה אופן, אחד הדברים הכי מלחיצים עבור נשים רבות הוא ההגעה לבית היולדות. לצורך הפחתת אלמנט הלחץ החלטתי להיעזר בנסיוני כדולה (/dula) בחדרי הלידה השונים ולהכין עבורכם מעין תרשים זרימה , שלב אחר שלב, של מה שצפוי לכם מרגע שתגיעו לבית היולדות. השלב הראשון – מיון היולדות: עם הגעתכם לבית היולדות, עליכם לגשת לדלפק הקבלה עם תעודת זהות. שם יבקשו ממך לחתום על אישור להתאשפז ולקבל טיפול ויונפקו עבורך מדבקות. לאחר מכן תתקבלי על יד ..

8 דברים שיכולים להחמיר את כאב הלידה

כאב בלידה – 8 דברים שיכולים להחמיר את כאב הלידה מאת קלי ווינדר – דולה ויוצרת האתר Belly Belly (http://www.bellybelly.com.au/) תרגום ועיבוד – רוית שטרן גינת. דולה ומדריכת הכנה ללידה אף אחת לא היתה מבקשת לידה כואבת יותר, אך נשים רבות כל כך יולדות בכל יום ויום בלי לדעת שיש כמה דברים פשוטים שהן יכולות לעשות כדי להפחית את הכאב וחוסר הנוחות שהן חשות במהלך הלידה. אז בקצרה, מהם 8 הדברים מהם עליך להמנע על מנת למנוע מהלידה להיות כואבת יותר ממה שהיא אמורה להיות?  ..

דולה_טיפ0051: מה עושים כשמתחילים צירים

10 דברים שכדאי לעשות כשמתחילים הצירים 1. שתיה מרובה - מים, מיצי פירות טבעיים, משקה איזוטוני עם מלחים . התייבשות וחוסר בנוזלים עשויים להגביר את כאבי הצירים ולכן חשוב להקפיד לשתות - והרבה. 2. מנוחה - השלב הלטנטי בלידה יכול להיות ארוך ומתיש, במיוחד אם זו לידה ראשונה. לכן, כל עוד אפשר, חשוב להקפיד לנוח ולאגור כוחות. עבור הורים לתינוקות השינה היא מצרך נדיר למדי - אני ממליצה להתחיל לחשוב על זה כבר בתחילת הלידה. 3 .מים - מקלחות נעימות הן כלי נפלא להתמודדות עם הצירים וקידום ..

דולה_טיפ0049 : איך יודעים שהלידה מתקדמת

במהלך הלידה, מצב הרוח של האשה משתנה בהדרגה. עבור המלווים (/articles_blog/birth_partners), שנמצאים אתה לכל אורך התהליך, ובמיוחד בן הזוג (/articles_blog/birth_partner) המכיר אותה היטב, זה מאד פשוט לראות את ההתקדמות. לזוגות שאני מלווה כדולה (/dula), אחד הטיפים (/Tips) החשובים שאני נותנת הוא להיות קשובים... בנוסף לכל סימני הלידה (/articles_blog/labor_signs), אפשר למשל להבין שאשה מתקדמת כשהיא כבר לא יכולה לדבר במהלך הציר... או אם היא זקוקה לשקט ומגיבה פתאום בעצבים... סימנים נוספים להתקדמ ..

סימנים להתקדמות הלידה | התקדמות פתיחה

איך לדעת שהלידה מתקדמת בלי בדיקות פתיחה כבר לקראת סוף ההריון, מתעוררת אצל נשים רבות השאלה "כמה פתיחה יש לי"? איך אדע שאני מתקדמת (/Tips/doula_tip0019)? ו"מתי כדאי לצאת לבית היולדות (/articles_blog/labor_signs) ... אפשר כמובן להגיע לרופא או למוקד ולבקש שיבצעו בדיקת פתיחה וגינלית, אבל חשוב לדעת שלבדיקה הואגינלית יש חסרונות: 1. במיוחד בשלבי הלידה המוקדמים (/Tips/doula_tip0039), כאשר צוואר הרחם עדיין אחורי , בדיקת הפתיחה הוואגינלית עשויה להיות כואבת מאד, או לפחות לא נעימה בכלל. ניתן ..

סימני לידה

סימני לידה מתי לצאת לחדר לידה? בסרטים, כל הלידות מתחילות בירידת מים מאד ברורה. במציאות זה לא תמיד פשוט כל כך. מנסיוני כדולה (/dula) ומדריכת הכנה ללידה ריכזתי עבורכן את סימני הלידה (/Tips/doula_tip0039) - הסימנים שיורו לכן מתי כדאי לצאת לחדר לידה. צירים : אם עברת את שבוע 36, לא צריך לרוץ להיבדק על כל ציר. השלב הלטנטי יכול לארוך כמה שעות בכל לידה ובלידה ראשונה בפרט. ויש נשים שחוות צירים לפני הלידה - PRE-LABOR (/Tips/doula_tip0029). אם אין סימנים אחרים, ואת לא רוצה שישלחו אותך ה ..

דולה_טיפ0048 : תיאום ציפיות

לידה אינה דבר צפוי. וכבר אמרו חכמים ממני ש"ציפיות זה לכריות", ובכל זאת, בבואנו להביא חיים חדשים לעולם אני ממליצה בחום לתכנן ולהאמין שלפנייך אחת החוויות הטובות והמרגשות בחיים. תוכנית לידה (/articles_blog/birth_plan), מנסיוני, לא צריכה להיות מסמך כתוב שמגישים לצוות, אלא עבודה משותפת שלך, של בן זוגך (/articles_blog/birth_partner), ושל הדולה (/dula) שלך או המלווים (/articles_blog/birth_partners) האחרים. חפשו באינטרנט דוגמאות לתוכניות לידה, דברו על תסריטים אפשריים שונים, תחקרו מה נכון עבורכ ..

דולה_טיפ0047 : צעיף בלידה

למה צריך צעיף בתיק לידה? מנסיוני כדולה - תומכת לידה (/דולה/מהי-דולה) גיליתי פעם אחר פעם עד כמה שימושי יכול להיות צעיף ארוג פשוט שאני מכניסה לתיק הדולה (/דולה/שירותי-דולה) שלי: חימום: במיוחד בקיץ, מיזוג האוויר בחדרי הלידה עובד שעות נוספות. תמיד טוב שיש שכבה נוספת להניח עלייך או על המלווים (/articles_blog/birth_partners) שלך. צירים בבטן התחתונה: אצל חלק מהנשים לקראת לידה מתמקד כאב הצירים (/articles_blog/fear_and_pain_in_labor) בבטן התחתונה. לעתים מספיק מגע יד תומך, אבל דרך מצויינת לה ..

דולה_טיפ0046: תנועתיות בלידה עם אפידורל

תנועתיות בלידה עם אפידורל התמודדת עם הצירים (/articles_blog/fear_and_pain_in_labor) שעה, 5 שעות, או אפילו יום והחלטת לקחת אפידורל (/articles_blog/pain_in_birth)? אין ספק שההקלה מבורכת. אלחוש הכאב שמאפשר האפידורל מסייע להרפות את השרירים , לישון מעט ולאגור כוחות ולעתים זה כל מה שצריך להתקדמות הלידה. עם זאת, החסרונות העיקריים של האפידורל נובעים מחוסר תנועתיות והשארות באותה תנוחה על המיטה. לכן, הדולה טיפ (/Tips) שלי הוא, לאחר שישנת ואגרת כוחות, וכמובן בשיתוף פעולה ע ..

בודי ספין

איזון הגוף - Body Alignment טכניקת בודי ספין - איזון הגוף היא שיטת ריפוי אנרגטית המאזנת בין הגוף הפיזי, הרגשי, המנטאלי והרוחני.השיטה פותחה על ידי ד"ר ג'ף לוין, במקצועו אדריכל, הילר ונטורופת . חוסר כח, כאב, תקיעות וחוסר התקדמות בחיים קשורים כולם לחסימות אנרגטיות, שעשויות לנבוע מסיבות שונות אך משפיעות עלינו גם באופן פיזי ממש. באמצעות שימוש בטכניקת הבודי ספין - איזון הגוף ניתן לזהות היכן נמצאות חסימות ומה מקורן. במהלך הטיפול בטכניקת איזון הגוף מתבצעת למעשה שיחה עם תת המודע של המטופל ..

דולה_טיפ0038 : לידה טבעית

10 טיפים שיעזרו לך להצליח ללדת בלידה טבעית 1. גם אם בחיי היום-יום את לא רגילה לספורט ותנועה, ההריון הוא הזדמנות נפלאה ללמוד להכיר את הגוף שלך. פילאטיס, יוגה להריון, ואפילו ריקודי בטן יכולים ללמד אותך מגוון רחב של תנוחות שתוכלי להשתמש בהן בלידה ולהביא אותך ללידה עם גוף בריא יותר, חזק יותר ועמיד יותר. 2. השתתפו בקורס הכנה ללידה (/הכנה ללידה/חשיבות-קורס-הכנה-ללידה) שיספק לכם יותר מהמידע הבסיסי שניתן לקרוא ברשת. וודאי שלמדריכת הכנה ללידה (/הכנה ללידה/קורס_מדריכות_הכנה_ללידה) בקורס ש ..

דולה_טיפ0036 : תנועה ומוניטור

תנועה ומוניטור גם אם יש צורך רפואי בניטור רציף מסיבה כלשהי, ברוב המקרים אין הדבר צריך לאלץ אותך להתמודד עם הצירים בתנוחה הכי לא מתאימה - שכיבה. נכון שהמוניטור רושם הכי טוב בתנוחה הזו, אבל גם בישיבה על המיטה, על כדור לידה, ואפילו על המיטה, בדר"כ צריך רק להצמיד היטב את המתמר התחתון היטב לבטן על מנת שהוא ירשום היטב... תוכלי להחזיק אותו בעצמך או לבקש מאחד המלווים שלך להחזיק אותו, ובדר"כ זה יספיק על מנת לאפשר לך תנועתיות להקלת הצירים וקידום הלידה. לאוסף ד ..

דולה_טיפ0035 : תנוחות במוניטור

תנוחות למוניטור "נראה לי שהצירים נחלשו" אמרה לי השבוע אשה מדהימה בלידה טבעית אחרי שסוף סוף יכלה לעמוד בסופו של המוניטור, למרות שהצירים בעצם התחזקו והצטופפו עד מאד ... אין ספק, המוניטור רושם הכי טוב כשאת לא בתנועה, בשכיבה על הגב אפילו, אבל עבור רוב הנשים, זו בדיוק התנוחה שגורמת גם לצירים קלים יחסית להרגיש איומים ובלתי נסבלים. בהריון תקין ובריא, אם תקפידו להחזיק את המתמר על הבטן כך שירשום היטב את הדופק העוברי, ברוב המקרים הצוות הרפואי יאפשר לך לבחור תנוחות אחרות, שייקלו משמעותי ..

דולה_טיפ0034 : תנוחות ללידה

תנוחות ללידה שמעתם על תינוק סנוב? לאחרונה אני שומעת על יותר ויותר תינוקות שנולדו "עם האף למעלה", כלומר בתנוחה הפוכה, או בשפה המקצועית OP (עורף לאחור). לידות כאלה מקושרות עם תהליך לידה ארוך יותר, כואב יותר ועם סיכוי גבוה יותר להתערבויות כמו ואקום או לידה קיסרית. על מנת לסייע לעובר להתמקם בצורה האופטימלית לקראת הלידה, מומחים מציעים לאמהות להקפיד, במהלך השבועות האחרונים להריון, שלא להיות בתנוחות הנשענות לאחור. הם ממליצים לבחור כמה שיותר בתנוחות הנשענות קדימה כגון ישיבה זקופה  ..

דולה_טיפ0032 : לפני כל טיפול או התערבות בלידה

התערבויות בלידה על מנת להיות שותפים בטיפול בך ובתינוקך במהלך הלידה, מציעה פני סימקין לוודא, שלפני כל טיפול או התערבות רפואית תקבלו תשובות לשאלות הבאות: 1. מהי הבעיה? מדוע זו בעיה? כמה רצינית היא? כמה דחוף שנתחיל לטפל בה? 2. תארו את הטיפול: איך הוא מבוצע? מה הסיכוי שהטיפול יאתר או יפתור את הבעיה? 3. אם הטיפול לא יצליח, מה הצעדים הבאים? 4. האם יש סיכונים או תופעות לוואי לטיפול המוצע? 5. האם יש אפשרויות חלופיות? (כולל להמתין ולא לעשות כלום?) 6. חזרו על שאלות 2-4 ..

דולה_טיפ0029 : עוד לא בלידה

עוד לא בלידה "את לא בלידה" - ללא ספק אחד המשפטים שהכי קשה לאשה לשמוע כשהיא בצירים. אשה החווה גלים של כאב, כל חמש דקות, במשך ימים לפעמים, לא יכולה להבין איך זה ייתכן שהיא לא בלידה. קורסי ההכנה ללידה (/הכנה ללידה/הכנה ללידה) והלידות בתקשורת מכינים אותנו למה לעשות במהלך הלידה - תנועתיות, עיסויים ועוד, אבל כל זה לא מתאים למצב הזה - של צירים שלא מתקדמים, של "קדם לידה". שתי הרבה, איכלי ארוחה קלה, כבו את האורות בבית והשמיעו מוסיקה (/articles_blog/music_in_birth) רגועה, בלי כמה שיותר בא ..

דולה_טיפ0028 : סוכריה על מקל בלידה

ברוב הרשימות לתיק הלידה שתמצאו ברשת מופיעה גם סוכריה על מקל, למה? בחדרי לידה רבים, בלידה עם אפידורל אסור לאכול, אבל כן מרשים למצוץ סוכריה וזה מעורר ונותן אנרגיה מהירה. בנוסף, וחשוב יותר בעיני, מציצת הסוכריה עובדת על שרירי הפה, שהם שרירים טבעתיים הקשורים גם לשרירי רצפת האגן. משחק הפעלה ושחרור שלהם במהלך הלידה עם מציצת הסוכריה יכול להיות דרך טובה להקל ולקדם את הלידה ללא מאמץ ופילו בכיף ועם טעם לאוסף דולה_טיפ_אונליין (/Tips) ..

דולה_טיפ0024 : מגע עור לעור עם התינוק לאחר הלידה

מגע עור לעור עם התינוק לאחר הלידה רגע אחרי הלידה - שמחה, התרגשות, הלם, והצפה של הורמונים ודמעות... עיצרו רגע, חכו עם הSMS: במידה והכל תקין עם האם והילוד הדבר החשוב ביותר עבור התינוק שלכם, מכל הבחינות, הוא מגע עור לעור עם אמא שלו, אפשר גם עם אבא (השיערות על החזה ממש לא משנות לתינוק...) מחקרים מראים שתינוקות שהונחו במגע עור לעור לאחר הלידה וויסתו טוב יותר את החום שלהם, בכו פחות, ינקו טוב יותר והיו רגועים יותר וזקוקים לפחות טיפול רפואי בעוד האמהות שלהם סבלו מפחות סימפטומים של  ..

דולה_טיפ0023 : ירידת מים

ירידת מים אם נדמה לכם שהתחילה ירידת מים, כדאי לשים לב לפרטים הבאים: 1. האם זה טפטוף, שפריצים קטנים או "שטפון" של מים? כשמדובר בשטפון זה ברור למדי, אם זה לא ברור, ניתן להשתמש בפדים שנמכרים כיום ברשתות הפארם או פשוט ללכת להבדק ולוודא. 2. מה צבע המים? המים אמורים להיות שקופים. אם הם בגוון חום או ירוק (מים מקוניאלים בשפה המקצועית) זה עשוי להיות סימן ללחץ שהעובר חווה ברחם, מה שדורש פנייה זריזה יותר לבדיקה על ידי איש מקצוע ובדר"כ יסמן צורך בזירוז תהליך הלידה. 3. למים אמור להיו ..

דולה_טיפ0020: חוקן בלידה

חוקן בלידה כיום לבתי יולדות שונים סוגי חוקן שונים - חלקם אפילו קטנטנים בדומה לאלה שאפשר לבצע בבית. לביצוע החוקן יש לעתים אלמנט מזרז ומקדם בתהליך הלידה, אבל מעבר לזה אין לו משמעות רפואית ללידה ולכן את בהחלט יכולה לבחור אם לבצע אותו או לא. מדוע בכל זאת ממליצים לנשים לבצע חוקן כחלק מתהליך הקבלה ללידה? בשביל הראש. כשראש התינוק יורד באגן הוא לוחץ לכיוון הרקטום והתחושה שנתפסת אצל האשה היולדת דומה מאד לצורך ביציאה. חוסר האפשרות לדעת מה באמת לוחץ שם גורם לנשים רבות להילחם בתחושת הל ..

דולה_טיפ0016 : הלידה כמרתון

הלידה כמרתון לידה היא סוג של מרתון, בטח כבר יצא לך לשמוע את זה. כל אצן מתחיל יודע שכדאי לנוח ביום לפני המירוץ הגדול, לאגור כוח. משום מה, לקראת לידה, זה פחות ברור לנו... מהרגע שמתחילים צירים , גם אם הם עוד קלים ורחוקים, רבות מאיתנו מחליטות לנוע, להפעיל את הגוף, מתוך תחושה שזה יקדם את הלידה. ברוב המקרים זה אכן יביא לצירים תכופים וכואבים יותר בזמן הפעילות, אבל לא באמת יקדם את הלידה ויביא אותך לקו הזינוק - ללידה הפעילה - מותשת ועייפה... לכן, למרות שחשוב להחליף תנוחות,  ..

דולה_טיפ0015 : הכנה רגשית ללידה

הכנה רגשית ללידה תחושות של פחד והתרגשות הן אך נורמליות לקראת הלידה. אם תסכימי לחוות את מגוון התחושות הללו בו זמנית, תוכלי ליצור לעצמך חוויית לידה עוצמתית. כמה נקודות שחשוב לעבד לקראת הלידה: - ודאי שיש לך את כל המידע הנחוץ על מקום הלידה -בדקי עם עצמך ממה את פוחדת ומודאגת וודאי שאת מסוגלת לבטא תחושות אלה לעצמך ולמלווים שלך -ודאי שיש לך צוות תמיכה רגשי ומקצועי שמעניק לך שלווה ושקט נפשי, ובטחון מלא - זכרי שכחלק מחוויית הלידה יהיו רגעים בהם תצטרכי לוותר על השליטה במצב, ..

דולה_טיפ0014 : החלפת תנוחות בלידה

החלפת תנוחות בלידה ההמלצה להחליף תנוחות במהלך הלידה בערך כל חצי שעה תקפה גם אם את מרותקת למיטה מסיבה כלשהי. היעזרי בציור והשתדלי לעבור מתנוחה לתנוחה, ולבלות בכל תנוחה כ20-30 דקות (בהנחה שזה נוח לך ולעובר שלך - לפי המוניטור) . שינויי התנוחות מסייעים לחיזוק הצירים וקידום הלידה על ידי הזזת משקל העובר או שינוי זרימת הדם לרחם. The Labor Progress, Simkin & Ancheta לאוסף דולה_טיפ_אונליין (/Tips) ..

#דולה_טיפ 0007: לידה קיסרית

את אמורה לעבור לידה קיסרית? חשוב שתדעי שמחקרים מראים שמגע עור לעור חשוב לתינוק מהמון בחינות - שימור חום, הנקה, מערכת חיסון טובה יותר, הצלחה בהנקה, ויסות מערכת העצבים ועוד. גם אם את אחרי הרדמה במחלקת התאוששות, עם קצת הכנה מראש ואולי לפעמים התעקשות, תוכלו להתארגן מראש ולבקש שהתינוק יוכל להיות צמוד לאבא, עור לעור, במנשא במקום באמבטיית הפלסטיק של בית החולים. את כל הבדיקות התינוק יכול לעבור בעודו אצל אבא, כך שברגע שתתאוששי תוכלי לקבל לידיך את תינוקך רגוע ושלו ומוכן ליניקה הר ..

#דולה_טיפ 0006 - אמבטיה

אמבטיה אמבטיה היא אמצעי טבעי ומצוין לשיכוך כאבי הצירים ולקידום הלידה. ישיבה באמבטיה חמימה (כ 37 מעלות) ועמוקה מאפשרת הרפייה ושיכוך כאב מיידי, מה שמפחית את ייצור האדרנלין בגוף (אותו הורמון שהמפריע לאוקסיטוצין לפעול) ותורם לייצור מוגבר של אוקסיטוצין בגוף. כתוצאה הלידה יכולה להתקדם מהר יותר, ללא התגברות ברמת הכאב. עם זאת, שהייה ארוכה של מעל לשעה - שעתיים במים אינה מומלצת ועלולה להאט את התקדמות הלידה, ולכן כדאי לתזמן את הכניסה לאמבטיה לזמן בו הפתיחה בצוואר הרחם היא של כ 5 ס"מ  ..

#דולה_טיפ 0005 : איך עוזרים לאשה להתמודד עם הצירים

איך עוזרים לאשה להתמודד עם הצירים? קודם כל מסתכלים עליה. אם היא מתמודדת אתם היטב, בשקט או בקול, ויש משהו קצבי בהתמודדות שלה , מספיק לא להפריע לה בזמן הציר, רק להישאר קרוב ולהחזיק לה את היד אם היא רוצה. אם היא זקוקה לעזרה - שמור על קשר עין רציף איתה, עזור לה לשמור על קצב אחיד בעזרת נשימה, תנועתיות או ליטוף, היעזר בלחיצות או עיסוי בגב התחתון, בירכיים , בצידי האגן או לאורך הרגליים, ושמש לה למשענת להליכה, נענוע או ריקוד "סלואו" עדין. בתוך כל אלה, חשוב לא לשכוח לדאוג גם ..

#דולה_טיפ 0004: איך מתזמנים צירים

איך מתזמנים צירים? מעבר לשאר הסימנים כמו ירידת מים, דימום וכו', שינויים בתכיפות, באורך ובעוצמת הצירים הם הסימנים החשובים ביותר להתקדמות הלידה. ניתן להיעזר בנייר ושעון או באפליקצית תזמון צירים (http://online-stopwatch.he.downloadastro.com/tools/). אין צורך לתזמן את כל הצירים. מספיק לתזמן ולרשום כחמישה צירים רצופים , להפסיק, ולתזמן חמישה נוספים אחרי זמן מה - כשנראה שמשהו בצירים השתנה או שנוסף סימן אחר ללידה. את אורך הציר יש למדוד מתחילתו ועד סופו - בהתאם לתחושת האשה היולדת  ..

#דולה_טיפ 0003: 10 טיפים ללידה טבעית

10 טיפים שיעזרו לך להצליח ללדת בלידה טבעית 1. גם אם בחיי היום-יום את לא רגילה לספורט ותנועה, ההריון הוא הזדמנות נפלאה ללמוד להכיר את הגוף שלך. פילאטיס, יוגה להריון, ואפילו ריקודי בטן יכולים ללמד אותך מגוון רחב של תנוחות שתוכלי להשתמש בהן בלידה ולהביא אותך ללידה עם גוף בריא יותר, חזק יותר ועמיד יותר. 2. השתתפו בקורס הכנה ללידה (http://www.ravitstern.co.il/birth_classes) שיספק לכם יותר מהמידע הבסיסי שניתן לקרוא ברשת. וודאי שלמדריכת הכנה ללידה בקורס שבחרתם יש נסיון בעבודה בחדרי לידה, ולא רק  ..

#דולה_טיפ 0002 - איך יודעים שהלידה מתקרבת

תהליך הלידה מתקדם לאט ובהדרגתיות לאורך השבועות האחרונים להריון בהשפעת ההורמונים והתכווצויות הרחם שמתחילות להתרחש: ראשית, צוואר הרחם מתרכך ומבשיל. בהמשך, צוואר הרחם משנה את מיקומו מאחורי לקדמי. רק בהמשך, מתחיל צוואר הרחם להתקצר ולהימחק מאורכו המקורי של כ 4 ס"מ ונמדד בדר"כ באחוזים עד מחיקה מלאה - של 100%. ברוב המקרים, רק צירים סדירים ומתקדמים (בעוצמה, באורך ובמרווח המתקצר ביניהם) יביאו לשלב הבא - פתיחה של צוואר הרחם של מעל לשלושה - ארבעה ס"מ או מה שנקרא "לידה פעילה". אם את מתמו ..

דולה_טיפ0039 : סימני לידה

סימנים מקדימים ללידה ההריון מתקדם ועמו הציפייה, ההתרגשות מלווה בחששות. הקשר בינך ובין העובר מתחזק ואת כבר ממש חשה שאת מכירה אותו או אותה. לקראת שבוע 36 בערך - תחילת חודש תשיעי - במקביל לטלפונים ששואלים אם ילדת כבר בערך כל יום, יכולים להופיע סימנים מבשרי לידה. סימנים אלה הינם סימנים מקדימים, שמטרתם להכין אותך, רגשית ופיזית ללידה. "הבטן שלך ירדה" – זה לא רק ביטוי של סבתות ודודות. בהריון ראשון , לקראת השבוע ה37 לערך, ראשו של העובר מתבסס באגן, והתוצאה נראית לעין כ"ירידה של הבטן". זה מקל ..

דולה אונליין

דולה אונליין - כתבת השער במגזין אמא עובדת גליון ינואר דולה אונליין (/דולה/דולה_אונליין) - נראה לי שזה בדיוק הכינוי שמתאים לי. הוא מחבר בדיוק מופתי את כל הדברים שאני אוהבת לעשות: לתמוך, לחבק, לעודד, ללוות נשים וזוגות במהלך ההריון, הלידה וההורות, ו... להיות אונליין, בכוננות תמידית, בין אם זה בפורום הריון ולידה של YNET בו בעצם הכרתי את המושג דולה (http://), או בפייסבוק (http://www.facebook.com/ravidoula), באינטרנט או בטלפון. לפני יותר מעשר שנים, בעידוד בן זוגי, הצטרפתי לקורס דולות (http://) ..

תנוחות ללידה

תנוחות ללידה איורים - נעמי פור תנועתיות והחלפת תנוחות בלידה יכולות לסייע באופן משמעותי ליולדת להתמודד עם כאבי הצירים, לקדם את תהליך הלידה ולהפחית באופן משמעותי את הצורך בהתערבויות כזירוז (/articles_blog/induction) ומשככי כאבים (/articles_blog/pain_in_birth). בקורס הכנה ללידה (/birth_classes) אני מציגה בפני הזוגות מגוון גדול של תנוחות, תוך הבהרה שבמהלך הלידה היולדת תבחר את התנוחות הנעימות לה. חשוב לשמור על 2 כללים :1. שימוש בכח הכובד ובתנוחות זקופות הנש ..

תמיכה בלידה - בחירת המלווים בלידה

בקרוב זה יגיע . אין לדעת איך זה יתחיל ומתי, אבל ממש בקרוב תתחיל הלידה שלך. הרגעים האלה, בהם תהפכי מאשה לאם, ותפגשי לראשונה את היצור שבילה בתוכך 9 חודשים יכולים להיות הרגעים המיוחדים ביותר בחייך. חשבת כבר עם מי תחלקי אותם? גברים בחדר לידה שלא כמו בעבר, זוגות רבים כיום רואים כמובנת מאליה את השתתפות הגבר בלידה (/articles_blog/birth_partner) . האם יש לגבר מקום בחדר לידה? בדרך כלל – כן. מחקרים מראים שעצם נוכחות בן הזוג בחדר הלידה עשויה להפחית את רמת הכאב שלך בכ- 30% ולהקל ע ..

תוכנית לידה

(https://www.facebook.com/DanaOfazBirthPhotograpy)אם אתם קוראים קבועים של פורומים ואתרים בנושא הריון ולידה, בטח כבר קראתם אין ספור כתבות ומאמרים דומים למדי שממליצים על כתיבת תכנית לידה המפרטת בדיוק את כל הציפיות שלכם מהצוות ומתהליך הלידה. חלק מהם אף מגדילים ומציעים תכנית לידה המפורטת עד רמת החוט בו ישתמשו אם יהיה צורך בתפירה.אז למרות שהכותרת של מאמר זה זהה : "תכנית לידה", אני מבטיחה שהגישה פה קצת שונה. כי בעיני, עצם ההגדרה , "תכנית לידה" קצת מטעה. ההצעה להכין תכנית לידה גורמת לנו לחשוב שליד ..

שיכוך כאב בלידה

כל הדרכים להתמודדות עם הכאב במהלך הלידה "לידה ללא כאבים" , יש דבר כזה? יש כמה נשים שזכו ופשוט לא מרגישות את הצירים. אחרות, יחידות סגולה, מספרות שכן חשו בצירים אבל הצליחו להתמודד ללא כאב... "לידה אורגזמית", "לידה היפנוטית" ושאר מושגים שנמצא ברשת ובספרות גורמים לנו להאמין ולקוות שגם אנחנו נוכל... ללדת בלי כאב. אז אני לא אשת בשורות, ואני לא אספר לכן שיצא לי לחוות או אפילו ללוות לידות ללא כאב. אבל אני כן יודעת ומאמינה שלגוף הנשי יש שיטה להקל את החוויה – הורמונים המזרזים, מרגי ..

רייקי בהריון ובלידה

חוויית לידה טובה קשורה באופן הדוק למצב נפשי רגוע של היולדת. בין אם תבחרי בלידה טבעית או בלידה עם אפידורל, לרוגע שלך יש קשר ישיר להפחתה ברמת הכאב ולאפשרות שלך לעשות את הבחירות הנכונות עבורך במהלך הלידה. כשהחלטתי ללמוד רייקי, חשבתי שאקבל "עוד כלי" שאוכל לשלב בעבודתי כדולה (/dula). עוד במהלך לימודי הרייקי לשלב 2, כשהתחלתי לשלב את השימוש ברייקי בעבודה עם היולדות שלי לקראת, במהלך ולאחר הלידה, הבנתי שהרייקי הוא הרבה יותר מ"עוד כלי". מה זה רייקי? בשפה עממית, שתהיה ברורה גם לאלו מאתנו ..

פסקול ללידה - כיצד מוסיקה תשפר את חווית הלידה שלך

תרפיה במוסיקה לשיכוך כאב והרגעה במהלך הלידה כאנשים שומעים, רבים מאתנו זוכרים הרבה רגעים בחיים בצלילים... סביר להניח שלא תתקשי להזכר איזה שיר התנגן ברקע של הנשיקה הראשונה שלך (אם לא התנגן בפועל, אז לפחות בראש שלך..) אילו שירים הושמעו בחתונה שלך, איזה דיסק השמעת לעצמך אחרי שנפרדת מחבר ועוד... שירים ונעימות יוצרים אצלנו חיבור רגשי כלשהו – שמח, עצוב, מרגש, מעודד, מעלה זכרונות וכך הלאה. מפליא, אם כך, לחשוב, שאצל רוב הנשים בעולמנו המודרני, אחד הרגעים היותר משמעותיים בחיים הוא רגע ש ..

פחד מתח וכאב בלידה

פחד, מתח וכאב בלידה: כיצד לשבור את מעגל הקסמים האם את מפחדת מהלידה? סביר להניח שכן. אם אבקש מקבוצת נשים לפרט ממה בדיוק הן מפחדות בלידה – התשובות תהיינה מגוונות בערך כמספר הנשים. אנחנו מפחדות שיקרה לנו משהו במהלך הלידה, אנחנו מפחדות שיקרה משהו לתינוק, אנחנו מפחדות מהכאב, אנחנו מפחדות שהלידה תתקע, אנחנו מפחדות שלא נתאהב בתינוק ברגע שיצא, אנחנו מפחדות שלא נהיה אמהות טובות מספיק, אנחנו מפחדות ש... אין גבול לפחדים שעשויים לצוץ אצלנו לקראת הלידה. היה זה ד"ר גרנטלי דיק-ריד , שכבר ..

למה צריך דולה

כמה אנשים כבר צריך בחדר לידה אחד? יפעת הרץ כותבת למה לדעתה צריך דולה (http://www.ravitstern.co.il/%D7%93%D7%95%D7%9C%D7%94/%D7%9E%D7%99-%D7%A6%D7%A8%D7%99%D7%9A-%D7%93%D7%95%D7%9C%D7%94) לידה ראשונה, עשינו קורס (/birth_classes), שנינו מתואמים באשר לציפיות שלי מהלידה, מהצוות וממקרי הקצה. אני הולכת ללדת באיכילוב שזה קרוב לבית. הריון גדול, בסיכון, מתיש, בעיקר נפשית, עיקר ההתשה סביב ההתחככות התדירה במערכת הרפואית. המערכת יודעת. כל הזמן היא יודעת בשבילך, ויש לה תשובות מוכנות מראש, וגם כללים,  ..

להיות דולה

להיות דולה (http://www.ravitstern.co.il/dula) כמעט אין יום שאני לא נשאלת איך זה להיות דולה (http://www.ravitstern.co.il/%D7%93%D7%95%D7%9C%D7%94/%D7%93%D7%95%D7%9C%D7%94), אם כדאי להיות ואיפה לומדים להיות דולה? אז לכל אלה שרוצות, חושבות או מתלבטות אם להיות דולה, החלטתי במקום לנסות להסביר הסברים טכניים, פשוט להעלות על הכתב תיאור של יום מהחיים של דולה. ממש מהזמן האחרון, אתם מוזמנים להתרשם... שבת. שש לפנות בוקר, הכל מוכן לקראת האורחים שאמורים להגיע בצהריים לחגוג את יום ההולדת  ..

זירוז והשראת לידה

כל הדרכים להתחלת וקידום הלידה כל אשה בהריון יודעת, שהחודש התשיעי הוא החודש הארוך ביותר בהריון. נכון, בפועל הוא אורך ארבעה שבועות (או חמישה, תלוי מי סופר) אבל התחושה היא שהוא פשוט לא נגמר... אחת השאלות הנפוצות בפורום הריון ולידה שאני מנהלת בפורטל YNET היא בנושא לידות שמבוששות להגיע. אותן שאלות מופנות אלי גם על ידי נשים שאני מלווה כדולה ונשים המשתתפות בקורס הכנה ללידה בהדרכתי. "נמאס לי" "שיצא כבר" "אין לי כח...." הם משפטים שגורים בפי נשים בשבועות האחרונים להריון, והתחושה מובנת בהחלט: העובר  ..

הומאופטיה בחדר לידה

להומאופטיה יעילות מדהימה בזמן לידה. השימוש בהומאופטיה לרוב מפחית את הצורך בהתערבויות רפואיות, ומסייע ליולדת במהירות ביעילות ובטבעיות. ההומאופתיה היא שיטה טבעית התופסת תאוצה גדולה בשנים האחרונות בישראל ובעולם כולו, השיטה מציעה פתרונות למגוון רחב של תופעות ותחלואים בין אם הם רגשיים, נפשיים או פיזיים, כל זאת ע"י שימוש במיצויים הקרויים רמדי אותם מכינים מחומרים טבעיים בלבד בצורה מאוד מדוללת. התרופות ההומיאופתיות מעוררות את כוחות הריפוי הקיימים בתוכנו ומזכירה להם כיצד לפעול. ההומיאופ ..

ליווי דולה בלידת לנל"ק

מה זה VBAC (לנל"ק) - VBAC ראשי תיבות של Vaginal Birth After Cesarean, או בעברית לנל"ק - לידה נרתיקית לאחר קיסרי. זה הכינוי ללידה בה האם יולדת את תינוקה דרך הנרתיק לאחר שבלידה הקודמת ילדה בניתוח קיסרי. לידת vbac מוצלחת היא למעשה לידה וגינלית לכל דבר עם היתרונות של לידה רגילה - התאוששות מהירה, חיבור מהיר בין האם לתינוק, סיכוי נמוך יותר לזיהומים, פחות בעיות בידות חוזרות ועוד. עם זאת, בלידה וגינאלית לאחר ניתוח קיסרי (VBAC) קיים סיכון לקרע ברחם בעקבות הצלקת מהניתוח, ולכן התייחס ..

גבר, אשה, לידה

המדריך לשותף בלידה גברים בלידה. עד לפני עשור או שניים הכי קרוב שאפשרו לגברים להגיע ליולדת היה במסדרון. היום זה ברור לרוב היולדות שבן הזוג שלהן הוא חלק בלתי נפרד מהלידה. אנחנו מצפות מכם להיות שם – לראות, לחוות , לחבק, לתמוך , לא לזוז מאתנו לרגע ו...לעבור את זה איתנו. לא לכל הגברים מתאים להכנס לחדר לידה, וזה בסדר. אבל בהנחה שאתה מעוניין, (ואם לא, אולי בעקבות קריאת מילים אלה דעתך תשתנה מעט), אביא בהמשך טיפים שיסייעו לך לעזור לבת הזוג שלך ולהפוך את חוויית הלידה לטובה יותר עבור שניכם ..

חשיבות ההשתתפות בקורס הכנה ללידה

מדוע חשוב להשתתף בקורס הכנה ללידה? הנה עומד להסתיים ההריון. עברתם בשלום את בדיקות ההריון, והנה פתאום העתיד עומד מולכם. אם עד עכשיו הכל היה דמיון רחוק ומופשט, הבטן הגדולה, תנועות העובר הברורות ותגובות הסביבה יגרמו לכם לפתע להבין כי בין אם תרצו ובין אם לא – הלידה, ועמה ההורות – קרבה. יתכן שאתם תוהים אם שווה בכלל,בלוח הזמנים העמוס שלכם, בין הריצות והחיפושים לקניית ציוד לתינוק, ושאר התארגנויות לקראת בוא התינוק, להשקיע זמן וכסף בהשתתפות בקורס הכנה ללידה (http://www.ravitstern.c ..