052-8582071 

יומנה של דולה

יומנה של דולה - הבלוג של הדולה ומדריכת ההכנה ללידה רוית שטרן גינת . סיפורי לידה וחוויות אישיות מחיי הדולה

מה עושים עם אלרגיה אצל התינוק

העבודה שלי כדולה אינה מסתיימת ברגע הלידה. אני משתדלת להישאר עם המשפחה הטרייה כשעתיים לאחר הלידה – לבונדינג ראשוני, הנקה התחלתית, תפרים אם צריך ועוד, אבל גם זה לא הכל. לעתים הקשיים נוצרים דווקא בשעות , בימים ובשבועות שלאחר הלידה. את תפקיד התמיכה הרציפה בשלב זה אני משאירה לדולה פוסט פרטום (תומכת לאחר לידה – מלוות משפחה לאחר הלידה), ובכל זאת – עוד לפני פגישת הסיכום שלנו, חשוב לי להישאר עם ההורים הטריים בקשר, ליעוץ, תמיכה וסתם מילה טובה. כך יצא, שקצת יותר מ48 שעות אחרי שאורן  ..

האם אמרתי לך לאחרונה שאני אוהבת אותך?

האחד בספטמבר. כבר יותר מחודש שלא ליוויתי לידה. החלטתי מראש שהשנה אני רוצה לבלות זמן איכות עם הבנות שלי בחופש הגדול ולהוריד משמעותית הילוך בעבודה. לא יצאנו לנופש, ולא טסנו לחו"ל, אבל כשאני מסתכלת אחורה על אוגוסט האחרון, אני מבינה שכבר המון זמן שלא נהניתי ככה. והנה, השגרה כבר ממש פה מחוץ לדלת. השעון המעורר צילצל לשש וחצי בבוקר (כן, אני ממש מרחמת - על עצמי), ודווקא כל הביחדנס והמשפחתיות הצמודה לה זכיתי בחודש האחרון גורמים לי להתקשות קצת לשחרר אותן. נכון, הן כבר ילדות ..

איך להעיר דולה אחרי לידה?

בלי להתכוון ובלי לתכנן יצא שליוויתי 2 לידות השבוע. בין קורס דולות, לבית, וללידות, הגעתי לסוף השבוע עם הלשון בחוץ... אני כבר רגילה להיעזר בקפה שיחזיק אותי לתפקד אחרי לילה לבן, אבל בחום הזה??? יום שישי. האיש שלי מציין כבדרך אגב שנגמרה הגלידה האחרונה שהכנו. קיבלנו מהוריי מכונת גלידה פשוטה וישנה וברגע שהגיע החום התחלנו לשחק עם מתכונים... וניל ופירות יער... בננה... והנה העייפות שלי התחברה בדיוק לדרישה – גלידה של גדולים! גלידת אספרסו! אז לבקשת הקהל – הנה המתכון: 500 ג ..

לא תאמינו מי עשה לי חשק ללדת שוב

מאז שאני דולה (/dula), ולאורך השנים בהן אני מלווה לידות, זכיתי ללוות לידות שונות ומגוונות בכל בתי היולדות באיזור השרון והשפלה. לאורך השנים היו שינויים, שיפוצים, פתיחה וסגירה של חדרים טבעיים, וגם שינויי נהלים בהתאם לצרכים שהביעו יולדות עם הזמן. כשזוג לקראת לידה שואל אותי "איפה ללדת?" אני מבקשת מהם להתחיל ברשימת העדיפויות והרצונות שלהם – זה יכול להיות עניין של תנאים פיזים כמו קרבה, מקלחת או מלונית, וזה יכול להיות עניין של גישה ללידה, אווירה, וסטנדרטים של טיפול באם או ביילוד. בתי הי ..

לא תאמינו מה האבא הזה חושב שמגיע לו!

לא תאמינו מה האבא הזה חושב שמגיע לו! את עמרי אימבר חלפין הכרתי בזכות היותו אב. ואב פעיל מאד. אני שמחה לארח בבלוג שלי פוסט שלו על לידה, הורות, אבהות ואפס הפרדה (/articles_blog/zero_seperation): ברכותיי עולם! הגעת למסקנה שתינוקות בני יומם צריכים את ההורים שלהם באופן צמוד! אנחנו שמחים שהצלחת להשלים את המסקנות שאיבדת איפה שהוא בשנת 10,000 לפנה"ס. אבל הי, עכשיו שאתה כבר כאן, לא נתקטנן איתך על כל מיני עניינים כמו לשים תינוקות שהרגע נולדו מתחת לפלורסנטים במשך שעות וללמד א ..

כל מה שאשה צריכה בשביל חוויית לידה טובה

מה אשה צריכה בשביל חוויית לידה טובה? אנחנו מתכוננות המון ללידה. קוראות באינטרנט ובספרים, מדברות עם חברות, משתתפות בקורס הכנה ללידה (/birth_classes), ודואגות לתמיכה מתאימה בלידה, אולי אפילו דולה (/dula) או מיילדת פרטית. הרבה מאיתנו מגיעות ללידה עם פנטזיה, תוכנית לידה (/articles_blog/birth_plan), סוג של תכנון על איך ייראו הדברים ואיך נרגיש. ברוב רובם של המקרים – הלידה לא ממש מקשיבה לתכנונים שלנו... אז מה אפשר לעשות? מה חשוב שיהיה לך בלידה כדי שבכל זאת החוויה הזו תעבור כחוויה טובה ..

סיפור של לידה

יום שלישי, 8:40 בבוקר. הוא כבר יהיה יליד דצמבר, ילד חורף רשמי. אתמול איימו עלינו במיון שבקרוב נצטרך לקבל זירוז אם שום דבר לא יתקדם. כנראה שהגוזל, כמו אמא שלו, עובד טוב תחת לחץ - לילה אחד התרגל לרעיון, והנה הבוקר, בעוד אמא שלו מעירה בנשיקה את אבא, שלולית קטנטנה זולגת ממנה. כזו שמשאירה מקום לספק: שתן? מי שפיר? הריח לא חד משמעי. אמא מתחילה להתרגש. אבא מרחרח וקובע: פיפי. מה הוא מבין. כמה דקות אחר כך אמא שוב דולפת. היא כבר בטוחה. נכנסת למקלחת ומצווה על אבא - "תתקשר לרוית (/nice_to_meet ..

איך להכין את בת הנוער שלך ללידה?

מה קורה כשילדה בת 15 מגיעה לחדר לידה? מה קורה כשהיא בוחרת להיות אמא בגיל צעיר כל כך? "כמו באמריקה" - שיעור ההריונות והלידות של בנות נוער בארץ עולה בצורה משמעותית בשנים האחרונות, לחדרי הלידה מגיעות יותר ויותר נערות צעירות שאין להן מושג של ממש איך הגיעו למצב הזה. איזו חוויית לידה והורות נוכל להבטיח לה? כדולה (/dula) ומדריכת הכנה ללידה (/birth_classes), ויותר מזה כאמא לשלוש בנות -שתיים מהן כבר עונות להגדרה של בנות נוער, ואחת מתקרבת בצעדי ענק - שמחתי להיענות להזמנה להשתתף השבוע במסיבת עי ..

איך זה ללדת עם דולה? סיפור לידה

סיפור הלידה של יעל לאחר כמה ימי תיסכול שבהם היו צירים לא יעילים, לחץ מהרופאים לזירוז (בגלל סכרת קלה), ניסיונות לזירוז טבעי, נולד הנסיך שלנו בשבוע 40+4 ביום חמישי, בשעה 8:15, בתאריך היפה 15.10.15. ביום רביעי בערב תכננתי שבחמישי אבקש זירוז (/articles_blog/induction)מאחר ובאמת שום דבר לא התקדם לכיוון, אומנם היו התקשויות בטן ומעט כאבי גב תחתון, אך שום דבר לא היה באמת אפקטיבי. בערב הייתי במצב רוח טוב ואמרתי לעצמי שכדאי לי לנסות ביתר ריכוז את הדימיון המודרך יחד עם עיסוי פטמות. אז אחרי  ..

רכבת אל החופש הגדול

יום שני לחופש הגדול. אחרי השבוע שעבר, שהיה מלא בלידות והרבה פחות מלא בזמן איכות, ואחרי לידה אתמול, שאמנם הייתה קצרה ונפלאה, אבל בכל זאת עלתה לי ביום שינה במקום בילוי עם הבנות, התעוררתי מלאת מרץ – אנחנו חייבות לפתוח את החופש, ובגדול. כן... זה הופך להרבה פחות פשוט לקבוע דברים לבוקר כשמדובר במתבגרות שהפריעו לי לישון עד אחת בלילה... עבור הבנות שלי, כבר שנים שנסיעה ברכבת היא סמל מובהק לחופש. נסיעה ברכבת עבורן היא ממש מאורע מיוחד והן מחכות לו מאד בחופשים. פחות משנה לאן ..